Správna starostlivosť o gélové nechty


Správna starostlivosť o gélové nechty

Viete, ako sa správne starať o vaše gélové nechty, aby vydržali čo najdlhšie očarujúce?

Ohľaduplné zaobchádzanie

Ak máte gélové nechty, na jednej strane vám „odpadnú“ starosti s ich úpravou. Nemusíte ich skracovať, pilníkovať či lakovať. Na strane druhej si však zaslúžia šetrnejšie zaobchádzanie.

V prípade, že sa necht nečakane nalomí, v žiadnom prípade ho nestrihajte, ani na silu neodlepujte! Mohli by ste si vážne poškodiť vlastné nechtové lôžko.

Preto vždy radšej navštívte salón, kde poškodený necht rýchlo a hlavne bezbolestne odstránime a nahradíme novým.

Keďže sú gélové nechty (takmer) ako vlastné, môžete s nimi robiť čokoľvek, vrátane bežných domácich prác a prác v záhrade. Napriek odolnosti nechtov voči vode a čistiacim prostriedkom, je potrebné ich udržiavať v suchom prostredí, a teda si ruky vždy dôkladne osušiť.

Dôležité je tiež použitie gumených rukavíc pri práci s veľmi agresívnymi chemikáliami (nielen kvôli nechtom, ale hlavne kvôli pokožke rúk) a takisto rukavíc pri záhradných prácach. Zemina sama o sebe gélovým nechtom neprekáža, ale môže sa dostať pod nich; čo v prípade nedostatočného vymytia môže spôsobiť problémy ako množenie baktérií či plesní. Preto je lepšie tomu predísť a dať si rukavice.

4 týždne. Nie viac

Pre dokonalú manikúru je kľúčové dodržiavať lehotu 4 týždňov a nenechávať gélové nechty odrastať dlhšiu dobu. Veľa zákazníčok, žiaľ, ponecháva nechty bez doplnenia (a úpravy v salóne) viac ako 5 – 6 týždňov, čo je naozaj kritická doba pre gélové nechty.

S predĺžením odporúčanej doby ponechania jednej sady nechtov sa totiž priamoúmerne zvyšuje riziko, že necht odpadne alebo sa poškodí.

Najväčšiu škodu však dokážu napáchať drobné nečistoty a baktérie, ktoré sa môžu pod príliš odrastené nechty usadiť. Napríklad z už spomínanej zeminy v záhrade.

Priveľmi odrastené nechty sa tak stávajú úplne nevhodnými na ďalšie použitie a doplnenie. Výsledkom je nutnosť ich úplného odstránenia a aplikácia nových gélových nechtov.

Ponechaním gélových nechtov počas dlhšej doby tak neušetríte, ale naopak – v konečnom dôsledku to nakoniec môže vyjsť ešte drahšie, pretože budete potrebovať úplne „nové“ nechty.

Jedinou výnimkou sú gélové nechty na nohách. Vzhľadom na prirodzene dlhší rast nechtov, je možné ponechať pedikúru bez doplnenia až počas 6 týždňov.

Najčastejšie chyby v skratke

Použitie „hrubej“ sily a snaha o odstránenie nechtov doma
Skracovanie gélových nechtov s použitím kovového pilníka
Nepoužívanie rukavíc pri kontakte s hlinou a agresívnymi čistiacimi prostriedkami
Ponechávanie jednej sady nechtov viac ako 4 týždne
Jednorazová aplikácia – ak sa rozhodnete pre gélové nechty, odporúčame ich pravidelne dopĺňať a „nosiť“ počas dlhšieho obdobia (minimálne v horizonte pol roka)
Pri aplikácii nechtov sa totiž prírodný necht obrusuje, čo predstavuje zásah do jeho štruktúry. Aj keď sa necht veľmi nepoškodí, neodporúčame to podstúpiť iba pre jednu príležitosť. Ak teda túžite po upravených nechtoch na nejakú udalosť, zvoľte si radšej manikúru s použitím Shellac-u (prelink na článok o Shellac-u).

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *