Leto 2016 – Trendy v manikúre a pedikúre


Letná sezóna sa pomaly rozbieha, čo možno vidieť aj v aktuálnych trendoch pri úprave nechtov. Najväčší rozdiel oproti chladnejším mesiacom? Žiarivé farby!

 

Kraľujú jednofarebné laky na nechty

Bez ohľadu na to, či si ponecháte prirodzené nechty, alebo sa rozhodnete pre gélové nechty, stavte na jednofarebnú manikúru. Toto leto prevláda jednoliatosť a symetria – bez nápadných trblietavých flitrov, farebných práškov či extrémnych prechodov medzi farbami.

 

Nemusíte sa však vzdať svojich obľúbených výrazných farieb, práve naopak. Veselé odtiene sú neoddeliteľnou súčasťou horúcich dní, a preto si ich pokojne doprajte. Len nie všetky naraz .

Vyberte si teda lak jednej farby (akokoľvek krikľavej) pre všetky nechty.

 

Aby bol efekt naozaj čo najlepší, skúste Shellac, ktorý zaručí maximálny lesk a odolnosť laku počas 14+ dní. Ideálny počet dní pre dokonalú manikúru počas letnej dovolenky.

 

Nesmrteľné kombinácie

Tak, ako každý rok, aj tento dominuje francúzska manikúra. Francúzska manikúra si získala zákazníčky po celom svete; a to vďaka decentnému vzhľadu. Navyše sa hodí doslova ku všetkému – akémukoľvek oblečeniu či udalosti. Takúto úpravu je možné mať aj na gélových nechtoch na rukách a pokojne aj na nohách.

 

A ak chcete francúzsku manikúru ešte trochu viac ozvláštniť, určite si vyberte kamienky Swarovski. Kamienky dokážu urobiť nechty nápadnejšími, a pritom im ponechať nesmrteľnú eleganciu francúzskej úpravy. Niekedy pritom stačí hoci aj jeden, jediný kamienok.

 

Nechty podľa veku a životného štýlu

Vedeli ste, že trendy ovplyvňujú aj tvar či dĺžku nechtov?

 

V porovnaní s nedávnou minulosťou sa pomerne výrazne skrátila dĺžka nechtov – z veľmi dlhých, na takmer úplne krátke. Za moderné a vkusné sa tak začali považovať skôr krátke nechty (pripísať to môžeme hlavne trendu prirodzenej krásy).

 

Táto zmena zasiahla aj používanie gélových nechtov, ktoré si dnes dávajú ženy oveľa kratšie, ako pred nedávnom.

 

Menia sa aj preferencie pri tvare nechtov podľa veku, charakteru či vyznávania určitého životného štýlu. Hranatý tvar neodmysliteľne patrí ku mladým, energickým ženám. Vyjadruje sebestačnosť a nezávislosť.

Nechty upravené do oblého tvaru si zas zvyčajne volia staršie dámy.

 

V poslednom období sa ešte možno stretnúť so špicatými nechtami, ktoré si nechávajú aplikovať predovšetkým extravagantné zákazníčky. Ich cieľom je zaujať na prvý pohľad a odlíšiť sa – podľa vzoru mnohých svetových speváčok.

Beyonce, Rihanna či Lady Gaga prehĺbili tento trend, a to aj napriek určitej „nepraktickosti“, s ktorou je nevyhnutné pri špicatých nechtoch počítať.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *