Prečo nerobíme akrylové nechty


V našom salóne sme už pred niekoľkými rokmi postupne prešli z akrylových nechtov na gélové. Dôvodov je viacero.

 

Prirodzený vzhľad

Primárnou výhodou gélových nechtov je práve ich prirodzenosť. Takto upravená manikúra totiž vôbec nepôsobí „umelo“, ani mohutne. V prípade akrylových nechtov bolo oveľa náročnejšie dosiahnuť efekt prirodzenosti, pretože sami o sebe sú masívnejšie. Rovnako sú aj ťažšie v porovnaní s gélovými nechtami, čo ich majiteľky na svojich rukách pociťovali.

 

Na gélové nechty si pritom zvyknete naozaj veľmi rýchlo a doslova zabudnete na to, že nie sú vaše vlastné, od prírody 🙂

 

Technológia

Akrylové nechty sa dostali do úzadia nielen u nás, ale aj vo veľkom množstve salónov po celom Slovensku. Tento jav je spôsobený hlavne používaním staršej technológie a určitých typov materiálov (akrylu a zmesí) pri modelácii nechtov. Ide o to, že pri aplikácii akrylových nechtov a počas ich vytvrdzovania, dochádza k uvoľňovaniu nepríjemných výparov.

 

Pri gélových nechtoch sa neuvoľňujú žiadne chemické látky, ktoré by mohli byť dráždivé, či dokonca škodlivé. Aplikácia gélových nechtov je tak nielen príjemnejšia, ale takisto bezpečnejšia a ekologickejšia. Vďaka tomu si môžu gélové nechty dopriať aj tehotné ženy. Úplne bez obáv.

 

Modernejšiu technológiu možno pozorovať aj pri samotnej tvorbe nechtov – použitie špeciálne navrhnutých UV lámp celý proces výrazne urýchľuje. Rýchle vytvrdnutie navyše pozitívne ovplyvňuje lesk nechtov, eliminuje prípadné poškodenia laku a hlavne prispieva k vysokej odolnosti nechtov.

 

Akrylové nechty, žiaľ, nemôžu využívať výhody UV svetla, pretože svojím zložením nie sú preň uspôsobené.

 

Vzhľadom na to, že už viac ako 9 rokov sa snažíme poskytovať našim zákazníčkam najkvalitnejšie služby, rozhodli sme sa dať prednosť gélovým nechtom a pracovať s tým najmodernejším, čo existuje na svetovom trhu.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *